Badania dla operatorów

Potrzebujesz zamówić badania operatorów Kęty? Zajrzyj tu.

Są potrzebne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy ktoś może podjąć pracę jako kierowca wózka lub innego pojazdu. Choć część badanych się ich obawia, kiedy nie mamy schorzeń psychiatrycznych, ich przejście nie może sprawić nam jakichkolwiek problemów. Jak zatem przebiegają badania operatorów pojazdów? Czego powinniśmy się po nich spodziewać?

Wstęp do badania operatorów

W początkowej części testu kandydat wypełnia stworzony przez psychologa formularz. Musi w nim rozwiązać zadania związane z zachowaniem w różnych, najczęściej problematycznych przypadkach. Po przeczytaniu formularza kandydatastarającego się o uprawnienia, specjalista będzie miał możliwość określić, jak sprawnie reaguje na stres oraz zbadać jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Zawartość ankiety jest zależna od tego, jaką profesję wykonuje starający się o uprawnienia. Ta część badania operatorów często wywołuje duży stres, jednak jej przejście nie jest trudne.

Psychotechniczne badania operatorów

Ostatni etap badania operatorów wymaga użycia odpowiednio opracowanych aparatów. Kolejne testy sprawdzają takie cechy jak prędkość reagowania oraz podejmowanie decyzji w trudnych przypadkach. Powinniśmy wiedzieć, że niekiedy ten etap badań może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, kiedy badany w wywiadzie przyzna się do nie najlepszego nastroju albo test wykaże, iż przed wizytą w przychodni wypił alkohol. Badanie może zostać wtedy przełożone albo – gdy powodem okaże się spożycie alkoholu – także odwołane.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]