Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne tworzące się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko, oczyszczają powietrze oraz tłumią niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w rezultacie wydzielania się ogromnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego bądź oddziaływania silnego pola magnetycznego. Obecnie większa część z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak laptopy, ekrany czy drukarki, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, powstają poprzez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji stosowany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać dym papierosowy, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy szkodliwe wirusy i mikroorganizmy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i oddychać pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie ustawicznego zmęczenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, instytucjach publicznych, przychodniach medycznych czy szkołach, czyli tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.