Jak działa aparat do magnetoterapii?

Kliknij tu po więcej informacji o magnetoterapie aparat.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, jednak wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia poprawia również krążenie, likwiduje obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i redukuje ilość wolnych rodników.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparat do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]