Masz problemy z widzeniem? Rozważ korektę laserową wzroku

Więcej na temat korekcji laserowej na voigtklinikaoka.pl.

Codzienny komfort, praca w różnorodnych zawodach oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to tylko kilka z powodów, które przekonują nas do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie ciągle rośnie, do czego przyczynia się na pewno nadzwyczaj małe niebezpieczeństwo możliwych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, ponieważ są czwartą (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Europy.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Korekcja laserowa wzroku korzysta z technologii formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się świetne rezultaty. Zmniejszając jej obwód oraz unosząc środek, można natomiast wyeliminować hyperopię. Dziś najpopularniejszym typem lasera używanego podczas procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie impulsy podczerwieni. Umożliwia to wykonanie dokładnego modelowania, a jednocześnie redukuje ryzyko naruszenia innych części rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad wzroku przemawia niemało argumentów. Główne z nich to przede wszystkim niska inwazyjność, efektywność, precyzja oraz nikłe niebezpieczeństwo powikłań. Trzeba napomknąć także o tym, iż zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto być przygotowanym na to, że w niektórych przypadkach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, schorzenia oczu takie jak zaćma, karmienie piersią oraz ciążę czy wiek poniżej 21 roku życia.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]