W jakich przypadkach pomoże laser wysokoenergetyczny?

Zainteresowany laser wysokoenergetyczny cena? Kliknij tu.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która wykorzystuje silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Laser wysokoenergetyczny można użyć do leczenia niemal każdej części ciała. Nierzadko jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: stłuczenia, naderwania wiązadeł czy zapalenia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany m.in. w leczeniu dyskopatii szyjnej, rwy kulszowej, haluksów oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i punktowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną budowę i, co za tym idzie, odmienny sposób działania. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe wysyłające światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]