amd kraków, leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Zwyrodnienie plamki żółtej – leczenie laserem 2RT

Choroba AMD, inaczej starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która dotyka starszych ludzi i wyraźnie redukuje jakość widzenia. Obecnie wytrawni okuliści oferują innowacyjne sposoby leczenia tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Leczenie starczego zwyrodnienia plamki żółtej – czy może być efektywne?

Plamka żółta to element siatkówki oka cechujący się najwyższym skupiskiem światłoczułych czopków – to dzięki niej nasz wzrok jest wyraźny. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która przejawia się poprzez obniżenie się ostrości wzroku i zniekształcenie obrazu. Rozróżniamy postać suchą i mokrą tej dolegliwości. Ze starczym wyrodnieniem plamki żółtej borykają się głównie osoby, które przekroczyły 50. rok życia, a zespół przyczyn choroby nie został wciąż w pełni zidentyfikowany. Zakłada się jednak, że za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada szkodliwy tryb życia – m. in. długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV lub uzależnienie od papierosów, nadwaga. Wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne, a także pozostałe choroby występujące równocześnie, np. hipertensja czy hiperglikemia. Dzisiejsza medycyna wypracowała na szczęście skuteczne narzędzia leczące tę choroba. Leczenie AMD jest przeprowadzane przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na postać suchą AMD.

Zabieg 2RT – czy jest ryzykowny?

Specjalistyczny laser wpływa na zmienione komórki gałki ocznej a jednocześnie nie powoduje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Procedura leczenia nie jest ryzykowna dlatego może być wykonywana u różnych grup pacjentów narażonych na uszkodzenie lub całkowitą utratę wzroku. Metoda laserowa stymuluje komórki do odtwarzania się i powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – jest bezbolesne. Przed przystąpieniem do zabiegu oko znieczulane jest miejscowo, a sama praca lasera trwa ledwie kilka minut.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]