Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Wycieczka w Himalaje - poznaj korzystną ofertę.

Łańcuch Himalajów razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Oddziałuje na to sporo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na wstępie należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa także samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te okolice. Kolejną zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Shishapangmy i Manaslu

Z ewidentnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]