Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Po więcej szczegółów o Dolomity trekking skieruj się tutaj.

Pasjonaci czynnego wypoczynku na pewno poznali już niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które wyznaczone są w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Naturalnie wywołują one zachwyt, aczkolwiek osoby często praktykujące ten rodzaj aktywności z czasem pragną doświadczyć znowu silnych emocji płynących z wypraw po nieznanym sobie terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w Polsce, gdy można podziwiać imponujące widoki we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – wytyczono w nich też łatwe szlaki

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się sporą ilością baszt skalnych, turni i skalistych grani, które podczas dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najpiękniejszych pasm górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, że w pierwszej dekadzie XXI w. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują niezwykle strome stoki, wiele urwisk i wysokie pionowe skalne ściany, oznaczono w nich również mnóstwo łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby mające jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking w Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu z pewnością urzeknie przeprawa przez te góry po via ferratach, czyli po trasach turystycznych, które są wyposażone w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego typu jest tak opracowany, by ich uczestnicy mieli czas na naukę zasad asekuracji oraz procedur poruszania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednakże jej uczestnicy z pewnością jej nie zapomną o niej przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić też ciekawie zimowe miesiące, przemierzając mniej spadziste obszary na rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Tre Cime i Tofanów.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]