Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta wypraw trekkingowych dla początkujących, zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wypady w góry mają wiele postaci. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za nieraz gigantyczny trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – dobierz odpowiedni stopień trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest uzależniona od terenów, przez które biegną trekkingi. Eksperci wymieniają trzy stopnie trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i minimum podstawowej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek ze świetną kondycją, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, a także niebojących się mało komfortowych warunków biwakowania w czasie kilkudniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu aktywności bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o inne pasma Europy, szerokim uznaniem cieszą się Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]