Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Wycieczka Kilimandżaro - ta niebywała oferta wszystkich usatysfakcjonuje.

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie wielu podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niecodziennych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Podróżników zachęcają przede wszystkim zanikające już lodowce, przepiękne krajobrazy, jak również sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownej preparacji – z uwagi na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda sprawia, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest również zrobić zapas leków przeciw malarii. Przed atakiem choroby uchroni również należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających owady oraz zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, aby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]