Wyprawy górskie najlepiej z doświadczonych przewodnikiem

Szukasz dobrej oferty wypraw? Nie czekaj! Kliknij tutaj.

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, wspaniałe widoki, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności szlaków powoduje, że każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte kłopoty mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki

Największą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i znaczne koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]