Duży wybór wisiorków srebrnych

Potrzebujesz wisiorków srebrnych? Wejdź na wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda, a także charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób bywają zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich do czyszczenia ozdób, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej reaguje też na styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do szkatułki kilku przedmiotów, powinniśmy przed tym owinąć je miękką ścierką albo wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko kurze i specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.