Jak robi się topaz mistyczny?

Jeśli chcesz kupić mystic topaz, odwiedź tę stronę.

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna szczycącego się dużym uznaniem entuzjastów ozdób. Choć na początku mogłoby się wydać, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie dużej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – odcienie

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz ma fioletowy odcień, błękitny z kolei jest efektem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty przynosi obrabianie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Dalekim Wschodzie.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Chętnie stosują go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się również w pracy. Istotna okazuje się także różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej możemy wybrać ozdoby do swojego stroju.