Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Chcesz kupić biżuterię srebrną? Skieruj się na tę stronę.

Jest z ludźmi od stuleci i mimo pojawienia się wielu innowacyjnych wzorów, w gruncie rzeczy niewiele się zmieniła. Biżuteria stale pełni tę samą funkcję – jest swoistą dekoracją człowieka, a także pozwala na wyrażenie własnego ja. Nic więc dziwnego, iż biżuterię tak samo chętnie zakładają kobiety oraz panowie, dzieci oraz dorośli, ludzie z najróżniejszych klas społecznych. Niezależnie od tego, które projekty lubimy, niemal zawsze biżuteria jest wykonywana z podobnych materiałów – zwykle ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak często noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej kilka dziesięcioleci?

Zdrowa srebrna biżuteria

Głównym plusem srebrnej biżuterii okazuje się bez wątpienia to, iż jej używanie pozwala ustrzec się różnych schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa zalecane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły uszy. Nie wolno nie wspomnieć także o jego wyglądzie, który łączy się ze stosunkowo niskimi cenami.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro posłuży sporo czasu, jednak należy prawidłowo je konserwować. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – może się ona zarysować albo pęknąć w kontakcie z detergentami. Srebrna biżuteria musi również być czyszczona w wodzie z alkoholem czy amoniakiem. Należy trzymać ją w szkatułce z miękką wyściółką – unikniemy tak uszkodzeń.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]