Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

Dowiedz się więcej o tabliczkach informacyjnych na https://www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne mają niezwykle istotną rolę w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz pomieszczeń. Sprawiają one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, rośnie także nasze bezpieczeństwo, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Przekonajmy się zatem jakiego rodzaju tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znakują nieruchomości – wieżowce, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, szkoły, komendy policji. Sprawiają, że błyskawicznie znajdziemy prawidłowy budynek. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone wyłącznie na zewnątrz budynków, gdyż bardzo często można je też spotkać w pomieszczeniach. To ogromna podgrupa znaków, które najczęściej poprawiają bezpieczeństwo i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub pracownika w wielkich wieżowcach – w budynkach samorządów przy wejściu wiszą tabliczki z nazwami wydziałów. Dzięki temu bez problemu odnajdziemy przykładowo wójta czy wydział paszportowy. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – wyznaczają pomieszczenia dla niepełnosprawnych

Tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Informują gdzie znajdują się drogi awaryjne, wyodrębniają strefy dla palących, mówią o standardach reanimacji. Urzędy mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, istnieją również fachowcy do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne tworzone są z wytrzymałych surowców (takich jak aluminium), często świecą w ciemności, a ich montaż jest niezwykle prosty.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]