Znaki BHP – gdzie się je wykorzystuje?

Dowiedz się więcej o znakach BHP.

Na terenie naszego kraju obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń spada do minimum. Aktualnie kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność właściwego znakowania budynków. Tym samym dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi chociażby o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak a także przedszkola czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są także instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma właściwe oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na różnych urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie użytkowane są też w przemyśle. Stosuje siętam najczęściej znaki ostrzegawcze , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wykonuje?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które rewelacyjnie znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – można będzie zobaczyć ich treść. W wielu przypadkach powlekane są też warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia niewielkich choćby trudności. Doskonale upora się z tym każdy.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]