Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Wycieczka w Alpy Austriackie - sprawdź informacje o ofercie na https://tinyurl.com/yharr9gw.

Entuzjaści gór, którzy znają już z każdej strony wszelkie szlaki w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach czy w Karpatach, często zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne europejskie góry. Wielu z nich skusi podróż w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią kilka europejskich państw, między innymi Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, a więc Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne szczyty, o zdobyciu których marzą wspinacze ze wszystkich stron świata, to przykładowo Dom – 4545 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. czy Matterhorn – 4478 m n.p.m , a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Tre Cime di Lavaredo. Rozróżnia się wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – zachwycające doświadczenie

Jakie wycieczki w Alpy oferują krajowi organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest kilka intrygujących ofert kierowanych do miłośników gór o przeróżnym stopniu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie i mogą pochwalić się wystarczającą wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje umiejętności. Tym, którym zależy w głównej mierze na wymiarze szkoleniowym, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Bezdyskusyjną zaletą tych wypraw jest to, że organizowane są w niedużych, najczęściej siedmioosobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę instruktorów.

Z zawodowymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie cudownym przeżyciem, niosącym przyjemność z pokonywania osobistych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]