Do czego służy kabel koncentryczny?

Jeśli szukasz kabla koncentrycznego, koniecznie wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W dużej liczbie mieszkań dostrzec można telewizor. Większość z nas uwielbia raz na jakiś czas obejrzeć interesujący program bądź profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które obecnie znajdziemy bez żadnych problemów w sklepach oferujących elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży znajdują się aktualnie najróżniejsze kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco innymi parametrami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Najlepszym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż przewód wyróżnia się najwyższym poziomem i chroni sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą poważnie obniżać ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych producentów doskonale sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci telewizyjnych zarówno niewielkich, jak i naprawdę popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego wahania parametrów w ich przypadku są niewielkie bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to kompozycja materiałów bardzo różnych. Na ogół rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem trwałym, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach używania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do stosowania na zewnątrz budynków, do wykonania osłony stosuje się materiały niewrażliwe na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]