Wzmacniasz DVB-T – kiedy sygnał telewizyjny jest słaby

Dowiedz się, gdzie zamówić wzmacniacz DVB T.

Oglądanie telewizji stało się dzisiaj codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy porannej kawie oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają nasze pociechy, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy ma szansę wyszukać coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór ulubionego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Doskonałym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, do których zalicza się m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Należy wiedzieć, że jakość sygnału bywa tym gorsza, im większa odległość dzieli antenę od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym złączu, co oznacza, że korzystnym rozwiązaniem jest ograniczenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Wykorzystanie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest mocniejszy, a w efekcie odbieramy dużo lepszy obraz. Wzmacniacze montuje się tuż przed telewizorem lub zaraz za anteną. Miejsce ich umieszczenia zależne jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się też w wypadku odbiornika radiowego.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego typu. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go bardzo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – podbija on przekaz tylko wybranych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To wykorzystywanie właśnie jego zalecane jest w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]