Baseny kąpielowe do użytku domowego

Baseny kupisz na http://www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo do salonów spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, świetne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje również halę basenową albo ogród. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Takich dodatków jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]