Dźwigary – ważny element konstrukcji szalunkowych

Dźwigary zamówisz na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie właściwego kształtu murów wylewanych z kompozytu, a także przygotowanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są też potrzebne przy formowaniu sufitów – w takim przypadku ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku. Dzięki dźwigarom sufit nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na znaczne obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. Stąd jego główną cechą jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania i typ użytych do tego materiałów. Te powinny być starannie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na znaczne obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak topola, olcha, sosna czy buk. Niesłychanie ważne jest także właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed szkodliwym działaniem wody, spoiw i innych płynnych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup oraz przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Natomiast przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu przyjmują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, jak również pozostałych części szalunków.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]