Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Szalunki Kraków zamówisz na abcszalunki.pl.

Szalunki to to forma mająca charakter tymczasowy, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona również z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna cechującego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, zyskuje pożądaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można też efektywnie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zalany właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robi się chociażby w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń i stropów z żelbetonu. Cechują się więc naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także profesjonalne podpory i dźwigary. Często zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym szalunków i sklejki.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]