O zaletach usługi wynajmu szalunków

Poznaj ofertę wypożyczalni szalunków.

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, jednak łatwo zaobserwować też wersje wykonane ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Innymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na spore ceny nie zawsze ekipy budowlane mają własne szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często spotykana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej ekipy, dobrze rozważyć zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o wygodzie, ponieważ trzymanie sporadycznie używanych szalunków może powodować pokaźne koszty.

O czym nie zapominać przy wyborze wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać usługi ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo istotna okaże się też troska o klienta – w przypadku, kiedy zbliża się termin startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wahania się dobrze zaś skorzystać z sieci, by sprawdzić, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa myślą dotychczasowi kontrahenci.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]