Pergole lamelowe i materiałowe – o nowoczesnych zadaszeniach tarasowych

Sprawdź, gdzie kupić zadaszenia tarasowe w Warszawie.

Posiadasz swój dom ze sporym ogrodem i chcesz jak najlepiej zaplanować tę przestrzeń, żeby stała się maksymalnie przydatna? Pragniesz spędzać mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, nie tylko w słoneczne dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego albo wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci korzystać z takiego relaksu bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Pergola tarasowa – duże możliwości dostosowania koloru poszycia i kubatury

Pergole mogą być elementem stałym lub mobilnym, innymi słowy rozkładanym i składanym zależnie od potrzeb, jednak osoby prywatne z reguły wybierają modele całoroczne. Pergola zbudowana przy ścianie obiektu formuje zadaszony taras, co nierzadko wyraźnie rozszerza powierzchnię użytkową domu. Zadaszenie tarasowe osłania lokatorów oraz umiejscowione pod nim przedmioty przed słońcem oraz deszczem. Wiele oferowanych w sprzedaży wzorów pergoli da się wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako samodzielny element wkomponowany w układ ogrodu. Należy dodać, iż niektóre modele pergoli tarasowych można założyć również w przestrzeni między dwiema ścianami. Obecnie pergole tarasowe wytwarzane są z mocnych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Konstrukcje w całości drewniane to już rzadkość.

Najlepsze modele zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają nadzwyczaj szerokie możliwości dostosowania ich pod względem wariantu i barwy poszycia lub wielkości. Osoby niezwykle wymagające bez problemu znajdą też zadaszenia wyposażone w praktyczne udogodnienia, między innymi oświetlenie LED, skuteczne systemy odprowadzania deszczówki, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota to obecnie standard, chociaż nadal dostępne są pergole ustawiane manualnie.

Pergola lamelowa czy materiałowa – różnice

Ci, którzy zdecydowali się na montaż pergoli tarasowej mają do wyboru dwa rodzaje zadaszenia – materiałowe lub lamelowe. W drugim wariancie zadaszenie uformowane jest z lameli, a więc “piór” działających zupełnie jak żaluzje. Użytkownik może sterować kątem nachylenia lameli, dostosowując w ten sposób intensywność promieni słonecznych wpadających przez zadaszenie albo kompletnie je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (z reguły jest to wodoszczelna i trwała tkanina PCV), które przesuwa się horyzontalnie. Dach można całkowicie zamknąć bądź otworzyć, ewentualnie pozostawić go w części odsłoniętym. Każde z tych rozwiązań rewelacyjnie działają, zatem wybór konkretnej opcji jest zależny całkowicie od upodobań zamawiającego i jego indywidualnego poczucia estetyki.

Nasze dane teleadresowe:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]