szalunki Kraków, szalunki Peri, wypożyczalnia szalunków

Rodzaje szalunków i ich zastosowanie

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Z reguły stosuje się je w przypadku wylewania murów betonowych – wówczas są one potrzebne do tego, aby nadać im odpowiedni kształt i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się również podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie przestrzeni na okna, drzwi oraz bramy. W tym artykule wytłumaczymy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i w jaki sposób mogą nabyć je inwestorzy.

Z jakich surowców wykonane są szalunki?

Najstarszym rodzajem szalunków jest konstrukcja utworzona z mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami bądź desek drewnianych, która po rozmontowaniu może być użyta powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – większa część wykonawców oraz inwestorów stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki produkuje się ze sklejki, drewna bądź metalu, jak również łączyć w sobie dwa albo trzy surowce. Najczęściej jednakże wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a strukturę spajają głowice ze aluminium bądź stali, belki, narożniki i łączniki.

Wynajem szalunków – dla kogo?

Przedsiębiorstwa na co dzień zajmujące się pracami budowlanymi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku ekip, które zwykle świadczą inne usługi czy inwestorów, którzy planują zamierzających postawić pojedynczy obiekt. Zakup wszystkich elementów niezbędnych do złożenia szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]