Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Chcesz kupić sklejkę szalunkową? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to kluczowy element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednakże zazwyczaj używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować budynki ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny obecnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi częstokroć stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Firmy budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma oferuje również wynajem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]