Stawiasz szalunki? Zaopatrz się w niezbędne akcesoria szalunkowe

Więcej o akcesoriach szalunkowych na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, korki i stożki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse umożliwiające zachowanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Sklepy te oferują świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i są dostępne w przystępnych cenach.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]