Jak dobrać lampę przemysłową do swojej firmy?

Systemy oświetleniowe są ważne podczas organizacji pracy przedsiębiorstwa, niezależnie od charakteru wykonywanej działalności. Lampa przemysłowa to urządzenie, które jest stosowane w magazynach, warsztatach, a także małych i dużych halach produkcyjnych. Urządzenie musi dobrze oświetlać przestrzeń tak, aby wszyscy pracownicy mogli uzyskać wysoki komfort podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Koszty i energooszczędność

Lampa przemysłowa to urządzenie, które powinno zapewniać różny poziom światła, dostosowany do miejsca montażu. Niezwykle ważny jest koszt zakupu, ale jeszcze ważniejsze są koszty podczas eksploatacji. Cena energii elektrycznej wciąż rośnie, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na montaż lamp wyposażonych w diody LED. Nie ograniczają one możliwości doświetlenia przestrzeni, a jednocześnie mają znacznie niższy pobór prądu w stosunku do tradycyjnego systemu oświetleniowego. Generują też dużo mniejszą ilość ciepła, dlatego lampy przemysłowe i ich oprawy są w mniejszym stopniu narażone na odkształcenia. Wydłuża to żywotność urządzeń, a także powoduje, że w dużych halach produkcyjnych łatwiej jest utrzymać optymalne warunki pod względem temperatury i wilgotności.

Różnego typu oprawy lamp

Nie da się ukryć, że lampa przemysłowa to nie tylko odpowiednie źródło światła. Bardzo ważna jest również oprawa lampy, która może być wykonana z różnych materiałów, a także gwarantować poprawną pracę w szczególnych warunkach otoczenia. W wielu przypadkach w firmach wymagana jest oprawa hermetyczna o stopniu ochrony co najmniej IP65. Dzięki temu lampa przemysłowa może pracować długo i bezawaryjnie nawet w warunkach dużej wilgotności lub podczas kontaktu z wodą. Inne szczególne warunki pracy mogą dotyczyć zachowania wysokiego poziomu sterylności, na przykład, w laboratoriach lub szpitalach. Lampa przemysłowa powinna mieć oprawę wykonaną z wysokiej jakości materiału, który jest odporny na uszkodzenia oraz nie ulega łatwo odkształceniom. Wśród wykorzystywanych materiałów są tworzywa typu ABS, a także aluminium i poliwęglan.

Prawidłowy sposób montażu

Lampa przemysłowa musi równomiernie i dokładnie oświetlać przestrzeń. Dlatego ważne jest zapewnienie odpowiedniej długości przewodów zasilających lub montaż dodatkowego wyposażenia. Warto wymienić modele kanałowe posiadające specjalne wysięgniki lub wersje High Bay, które mogą być instalowane na specjalnych długich linkach z regulacją wysokości. Nowoczesna lampa przemysłowa poprawi komfort pracowników, a także przyczyni się do zwiększenia efektywności produkcji w przedsiębiorstwie.