Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Kurs Photoshop - tu przeczytasz o korzystnej ofercie.

Sztuka nie zostaje w tyle i od lat usiłuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie kreowania postaci oraz świata przedstawionego korzystają głównie z specjalistycznego oprogramowania. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu stara się opanować najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jakie narzędzia można wykorzystać?

Jest dużo programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo że powstał jako software do retuszu zdjęć, szybko stał się ulubionym narzędzie ilustratorów oraz game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak m.in. ArtRage, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające malunki wykonane gwaszem, farbami akrylowymi bądź akwarelą. Malarstwo cyfrowe daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Malarstwo komputerowe – lekcje z udziałem instruktora

Właściwie nauka digital paintingu toczy się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze kroki można postawić na własną rękę, lecz by rozwinąć w dobrym kierunku swój warsztat, a zarazem poznać istotne techniki wykorzystania pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie opracowanym przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum technik jakie analizują takie kursy jest szerokie i nie uczą one wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasze dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]