Kurs akwareli – dlaczego warto się na niego zapisać?

Kurs akwareli - zobacz aktualną ofertę.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną metodą twórczego wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym znakomitym, żeby czuć z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu jest to przecież zaledwie droga do zrelaksowania się po ciężkim dniu bądź hobby i nie oczekują oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednak jeśli chcesz malować coraz lepiej, zalecamy postawić na kurs malowania akwarelami.

Nie tak prosto opanować farby akwarelowe – zdecyduj się na kurs malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Obraz zdaje się bardzo przyjemny i nieskomplikowany do wykonania, jednak wpływa na niego dużo czynników, o których twórca-amator rzadko ma pojęcie. Duży udział w samym toku tworzenia ma też koincydencja – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet osoby od lat doświadczone w tej technice przenigdy nie są przekonane o tym, że malunek zawsze będzie w stu procentach taka, jak chciały. Nauka malowania akwarelami to kapitalne miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz przyswoić sobie przydatną podstawową wiedzę niezbędną do odnalezienia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu ciepło widziany, obojętnie, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych godzin szczegółowo wyjaśniają cechy akwareli, szerokie spektrum technik ich stosowania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny efekt dzieła.

Nauka malowania akwarelami – atuty pracy w zespole pasjonatów

W dobie popularyzacji internetu to nie problem wyszperać i obejrzeć poradniki, które prezentują jak malować akwarelami. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez profesjonalnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W skutecznej szkoleniu z technik artystycznych nieodzowne są wskazówki, które uczestnicy kursu otrzymują od instruktorów w czasie malowania. Takie korekty pozwalają szybciej zdobyć warsztat, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, że dany efekt nie wyszedł tak jak się spodziewał. Ponadto praca w grupie innych ludzi o wspólnych pasjach tworzy komfortową aurę wsparcia, które jest niezwykle istotne w ośmielaniu do nieprzerwanego doskonalenia umiejętności. Uczestnictwo w merytorycznej ocenie twórczości innych kursantów, umożliwia z kolei krytycznie ocenić swoje prace już odbyciu kursu.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]