Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Jeśli ciekawi Cię aktualna oferta kursu modelowania 3D, skieruj się na domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/.

Świat grafiki nieprzerwanie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne techniki preferując kreowanie swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Współczesne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność sporządzania ilustracji 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja nauki modelowania 3D nie generuje obecnie znacznych wydatków – każdy może wszak ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów oraz animacji, a który równocześnie jest w pełni bezpłatny.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela

Korzystanie z każdej aplikacji można przyswoić sobie samemu, niemniej jednak proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nieraz jest niesłychanie męczący. Dlatego też uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie wiele korzyści głównie tym, którzy dopiero poznają program Blender. Oswajanie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie przeróżnych efektów i tekstur na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem znającego oprogramowanie pedagoga. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez kursanta zwracając uwagę na elementy, które warto dopracowac oraz podpowiadając ku temu stosowne rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, żeby przebiegał on w niewielkich grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i amatorów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie umiejętnością poszukiwaną i docenianą zwłaszcza w branży gier wideo, filmowej i projektowej. Opanowanie oprogramowania Blender 3D daje zatem wiele nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu tworzy się wstępne zaawansowane dzieła, które później można bez skrępowania umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników takich kursów to po prostu artyści i pasjonaci 3D, którzy chcą spróbować nowych form wyrażania siebie bądź poszerzyć swoje obecne umiejętności.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]