Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Warsztaty kulinarne dla dzieci Kraków - w tym miejscu sprawdzisz aktualną ofertę.

Dzieci lubią brać udział w gotowaniu – podawać i wybierać składniki bądź dekorować wypieki. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny swojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – czemu warto wysłać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w wieku od sześciu do dziesięciu lat. Podczas warsztatów dzieci kształtują swoją kreatywność i uczą się niezależności i co najważniejsze – zyskują przydatne umiejętności. A jednocześnie kapitalnie się bawią. Nauka smacznych przepisów, dobieranie oraz mieszanie składników oraz łączenie ciekawych smaków – całość powoduje, że dzieci z entuzjazmem eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się też z regułami, jakie należy stosować w kuchni, co bez wątpienia wpływa na ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach biorą udział też rodzice, jest to zatem świetna sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później degustować to, co udało się stworzyć.

Jak wygląda kurs gotowania dla dzieci?

Zajęcia odbywają się w Krakowie i trwają trzy godziny. Podczas kursu uczestnicy przygotowują danie główne oraz deser. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – ugotować wyborny makaron na słono lub słodko, albo spróbować swoich sił w pieczeniu aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy. W czasie warsztatów dzieci przygotowują też wyśmienity deser – mus z kruchym ciastem i lodami truskawkowymi. Nauka poprzez udział w zabawie to doskonały sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ulubionych posiłków niesie dzieciakom dużo satysfakcji. Nawet bardzo przekorne dziecko będzie z pasją oddawało się ozdabianiu tortu bądź przyrządzaniu znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę i wspaniały kontakt z maluchami.

Nasze dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]