Portale o zdrowiu to źródło wiedzy, a nie alternatywa dla wizyty u lekarza!

Sprawdź blog o zdrowym odżywianiu.

W sieci można niesłychanie łatwo wyszperać informacje na dowolny temat. Internauci mają szczególną słabość do odpytywania Google o tematy zdrowotne, częstokroć wręcz poprzedzając ostateczną decyzję o konsultacji ze specjalistą długim surfowaniem po sieci z nadzieją na własnoręczne znalezienie rozwiązania problemu. Ale czy to mądry sposób wykorzystywania informacji publikowanych na stronach o urodzie i zdrowiu?

Portal o zdrowiu nie jest alternatywą dla specjalistycznej konsultacji medycznej

W gąszczu artykułów o prawidłowym odżywianiu, zabiegach estetycznych i medycynie publikowanych w internecie jest dużo solidnych treści zredagowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez osoby pasjonujących się tematyką zdrowotną i od lat działających w zawodach powiązanych z medycyną. Jednak korzystanie z artykułów umieszczanych na stronach o zdrowiu albo urodzie nie powinno (a właściwie nie może!) opierać się na uznaniu ich jako opcji alternatywnej do bezpośredniej porady lekarskiej. Portal o zdrowiu oraz urodzie, o ile zapewnia wiarygodnych informacje, może natomiast stać się znakomitym źródłem dodatkowej wiedzy, która przygotuje internautę do sprawnej nawigacji po świecie naszej służby zdrowia. Dotarcie w sieci do szczegółowego opisu operacji wytłumaczonej niemedycznym językiem pozwoli oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłego zabiegu i ograniczyć stres przez niego wywołany. Natomiast artykuł opisujący objawy poprzedzające konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu późniejsza komunikację ze specjalistą.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl