Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Sprawdź, gdzie kupić podłogi drewniane Baltic Wood.

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Nie wolno zapominać także o oddzieleniu ich od podłoża – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż wyparuje z nich zbędna wilgoć. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]