Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Szukasz wiadomości o mass collect? Dobrze trafiłeś!

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od kontrahentów. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom własnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest generalnie niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest użyteczne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża grupa klientów, czyli przykładowo w prywatnych gabinetach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, jak również wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty czy też tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem należności aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie wyeliminowaniem prawdopodobnych omyłek nierzadko wynikających w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw obsługujących około 100 faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane we wszystkich bankach (mają ją m.in. PM Bank i BNP Paribas) wypada zastanowić się nad jego zastosowaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca obsługuje poniżej setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a tym samym śledzenie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co z czasem skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]