Wymiana euro online – dlaczego warto?

Sprawdź kurs euro kantor na https://www.kantor.pl/euro-kurs-waluty.

Euro to stosunkowo nowa waluta, bowiem w postaci banknotów oraz monet została wprowadzona do obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona w tej chwili głównym środkiem płatniczym w większości państw należących do UE. Polska po dziś dzień nie spełnia warunków, pozwalających przystąpić do strefy euro, co nie znaczy, iż jej obywatele nie używają tej waluty regularnie, czy to biorąc w niej kredyt czy też dokonując zakupów w zagranicznych sklepach.

Euro – jednolita waluta upraszcza biznes i podróże zagraniczne

Powszechne użycie euro w państwach przynależących do Unii Europejskiej w dużym stopniu uprościło życie większości mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Wspólna waluta to przecież mniejszy kłopot z policzeniem prawdopodobnego kosztu czy też zysku przy planowaniu m.in. transakcji w handlu międzynarodowym, co uprzednio ze względu na nieprzewidywalne wahania kursów między walutami częstokroć mogło okazać się nieudaną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa dodatkowo na swobodę przemieszczania się rezydentów państw członkowskich, którzy w zasadzie w ogóle nie muszą dbać o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość pieniędzy w obcej walucie na czas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Obecnie potrzebna im jedynie ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy płatności.

Wymiana pln na euro w kantorze online – wygodna i szybka transakcja

Polska, mimo członkostwa w UE od 2004 roku, póki co nie sprostała wszelkim warunkom umożliwiającym wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, iż jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej regularnie prowadzimy transakcje biznesowe oraz robimy zakupy w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualny kurs euro na stronie kantoru internetowego, a przy okazji również błyskawicznie wymienić euro na złotówki bez potrzeby ruszania się z domu. Wymiana euro przez internet z uwagi na niższe spready jest tańsza i łatwiejsza, ponieważ może zostać zaplanowana o każdej godzinie dnia (także w nocy!), a kupno waluty realizowane jest po kursach uaktualnianych co kilkanaście sekund, a nie – jak to na ogół jest przyjęte w kantorach tradycyjnych oraz bankach – w oparciu o uśredniony kurs z dnia poprzedniego.

Nasze dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]