Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

WordPress atak. Zdobądź więcej informacji.

WordPress okazał się w mijających latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę stron i sklepów działających z jego użyciem liczy się obecnie w milionach. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są popularnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania witryny malware, potrzebne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie wirusów z WordPressa?

Treści na stronie zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Witryna rozsyła niechcianą pocztę? Na stronie pojawiły się odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest uniemożliwione? To jedynie parę z możliwych oznak alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji potrzebne jest błyskawiczna reakcja, żeby zlikwidować przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerów najlepiej zlecić profesjonalistom od tego typu działań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres wiedzy osób, które codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – dokładny przegląd plików oraz baz danych strony

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych prowadzą szczegółowy przegląd baz danych oraz plików strony. Badają kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki htaccess i wp-config. W toku naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające zagrożenie kolejnych ataków. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie było powodem dodania strony do listy zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują też wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Naprawa wszystkich skutków cyberataku nie gwarantuje, iż podobny przypadek nie powtórzy się w przyszłości, dlatego kluczowe jest okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]