Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Jesteś zainteresowany ofertą biura rachunkowego Katowice? Kliknij w to miejsce.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się zwykle powodem niemałych problemów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na etat, a ich szefowie nie zawsze potrafią odpowiednio pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – należy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy profesjonalistom, zyskamy gwarancję, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem grzywien. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy i pracy – nie trzeba troszczyć się o finansami na własną rękę, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Warto też wspomnieć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny usług na ogół oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci uzyskali stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]