Czy warto umieścić panoramę sferyczną wnętrza firmy na Facebooku?

Zdjęcia 360 stopni na Facebooka. Sprawdź, kto je przygotowuje.

Sferyczne zdjęcia panoramiczne to nadzwyczaj atrakcyjna i nowoczesna forma przedstawiania wnętrz lokali usługowych i zakładów pracy. Przeważnie spotykamy je wędrując po wizytówkach Google Moja Firma lub Google Street View, ale również napotykamy je na najsłynniejszym serwisie społecznościowym – na Facebooku. Pozwala on na dodanie na tablicy firmy takiego sferycznego zdjęcia. Jak więc możesz wykorzystać zdjęcia panoramiczne do promowania Twojej marki na Facebooku? Wskazówki przedstawiamy w dalszej części tekstu.

Czym są panoramy 360 stopni?

Zdjęcia 360 stopni to sferyczne zdjęcie panoramiczne, na które możemy patrzeć pod wszystkimi kątami. Dowolne obracanie fotografii daje odczucie realnego przebywania w oglądanym miejscu. Sferyczne zdjęcia panoramiczne na Facebooku pozwalają na odwiedzenie lokalu, nieruchomości bądź budynku poprzez wybór kierunku, w którym patrzymy. Zdjęcia tego rodzaju przygotowuje się z pomocą specjalnej aplikacji i aparatów. Dla odbiorców to co różni je od zwykłych fotografii cyfrowych to możliwość kliknięcia na takie zdjęcie, a następnie poruszanie nim w każdym kierunku.

Panoramy sferyczne – promuj swoją firmę

Panoramy sferyczne na Facebooka to doskonały sposób na reklamę Twojej firmy lub biznesu. Zdjęcia 360 stopni dają ogromne możliwości przedstawienia pomieszczeń hostelu, biura czy lokalu usługowego. Taka forma fotografii jest o wiele bardziej atrakcyjna i pomaga szczegółowo poznać konkretne miejscem. Publikacja sferycznych zdjęć panoramicznych na Facebooku będzie mieć pozytywny wpływ na nasz wizerunek naszej firmy przez klienta i zwiększy jego zaufanie do usług przez nas oferowanych, co zaprocentuje o wiele większym prawdopodobieństwem, że z nich skorzysta.

Panoramy sferyczne warto opublikować na Facebooku szczególnie kiedy prowadzimy biznes, który bazuje na odpowiednio wyposażonych wnętrzach (jak przykładowo hotel czy sale konferencyjne), ale także jeśli pragniemy pokazać naszym klientom biuro, w którym pracujemy lub nakłonić zainteresowane osoby, by odpowiedzieli na naszą ofertę rekrutacyjną.

Opracowanie sferycznych zdjęć panoramicznych zleć profesjonaliście!

Przygotowanie sferycznego zdjęcia panoramicznego, aczkolwiek teoretycznie jest możliwe do opracowania na własną rękę, jednakże do celów biznesowych rekomenduje się zatrudnić wykwalifikowanego fotografa, który zajmuje się zawodowo interaktywnymi zdjęciami. Dlaczego to zalecane rozwiązanie? Polecenie tego zadania wykwalifikowanemu fotografowi daje pewność stworzenia najlepszej jakości fotografii, które prócz tego będą bardziej interesujące dla odbiorcy. Sama usługa nie jest również droga czy trudno dostępna. Na stronie Google Moja firma — Street View znajduje się wykaz fotografów polecanych przez Google do wykonania panoram sferycznych. W katalogu tym znajdują się wyłącznie Ci profesjonaliści, którzy sprostali konkretnym wymaganiom jakościowym Google oraz zamieścili wyznaczoną ilość poprawnych zdjęć 360 stopni.

Nasze dane teleadresowe:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]