Implantologia – w czym lepsza od protez?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby używać sztucznych szczęk. Nie jest to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz również mają wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać parę słów o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Implanty zębów – jak przebiega zabieg?

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – unikać bardzo ciepłych potraw, papierosów oraz napojów wyskokowych. Istotne jest też wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają dyskomfort oraz obrzęk.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego bardzo istotne okazuje się to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem oraz korzystnymi opiniami poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy istotne informacje.