Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Catering świąteczny Kraków - dalsze informacje o tej usłudze.

Ostatni miesiąc roku to okres, który spędza się przede wszystkim z najbliższymi, ale obiady świąteczne odbywają się również w firmach. Częstokroć kadra firmy przygotowuje je swoimi siłami, własnoręcznie przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednak w sporych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze sprawdza. Żeby więc pomóc sobie w kwestii organizacji firmowych śniadań wigilijnych, dużych, jak i tych w wąskim gronie, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co należy zamówić na bożonarodzeniowy stół?

Naturalnie na wigilijnym stole muszą zostać podane typowe świąteczne przysmaki. To głównie ryby, np. chrupki filet z pstrąga lub karpia, jak również staropolskie zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie także zupa rybna. Nie może zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które najczęściej serwowane są razem z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez chłodnych przekąsek, przykładowo bez sałatki śledziowej lub karpia po żydowsku. Warto też zatroszczyć się o smakowity frykas na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy kutię z rodzynkami, puszysty sernik lub makowiec.

Firmowy catering świąteczny – porozmawiaj z pracownikami o menu

Planowanie świątecznego obiadu w firmie należy zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy ustalić datę wydarzenia i dostosować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Pozwala to ściślej obliczyć prawdopodobną liczbę gości imprezy, a w rezultacie ułatwi zamówienie trafną ilość porcji. Rekomendujemy skonsultować z pracownikami menu i wspólnie dobrać te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest także to, by mieć wiedzę czy któryś z zatrudnionych cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które znajdują się w cieście, lub są w ekipie firmy wegetarianie. Dla tych pracowników należy zamówić dania zgodne z dietą. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zamówienia przez większość grudnia, jakkolwiek nie należy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Nasze dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]