Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Sprawdź informacje o przyjęciu komunijnym.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo ważnym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to dziwić, bo to zwykle pierwsza istotnie wielka impreza rodzinna, na której dziecko wie, że wszystko skupione jest tylko na nim. Wobec tego rodzice pragną, by ten dzień pozostał na długo w jego pamięci.

Lokal na komunię – szukaj od razu jak zostanie ustalona data wydarzenia

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy przyjmą rodzinę w swoim domu czy nieodzowne będzie zamówienie lokalu. Obiad dla zaproszonych w domu jest na ogół opcją wówczas, gdy przygotowujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednak to już nieczęste sytuacje. Obiady z okazji komunii zmieniły się w ostatnich dekadach w głośne wydarzenia rodzinne, na które sprasza się czasem do stu gości, z tej przyczyny zwykle urządzane są w restauracjach bądź domach weselnych. Jeżeli planujemy zarezerwować najładniejszą salę, zalecamy rozpocząć poszukiwania lokalu, od razu jak zostanie wyznaczona data przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym dużym problemem może stać się też zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, w związku z tym trzeba wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu menu na komunie. Istotne jest też to, aby lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, by przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – zamów fotografa i animatora

Rozważ wynajęcie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak następujący później obiad dla gości. Tradycją stały się także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się przepięknymi, estetycznymi pomieszczeniami. Dodatkowym plusem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża grupa, warto rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne kupią upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można uwzględnić, iż nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, np. zabawek z motywami militarnymi lub quada.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]