Na co zwrócić uwagę szukając usług stomatologa?

Znajdź dobrego dentystę w Krakowie na miarę Twoich potrzeb! Kliknij tu.

Bolący ząb to wyjątkowo uciążliwe odczucie. Dlatego też dentysta jest zdaje się jedynym lekarzem specjalistą, u którego większa część osób stawia się na konsultację w miarę regularnie. Lecz jak znaleźć dobrego stomatologa?

Dobry stomatolog – szeroki zakres usług i długie godziny otwarcia

Obywatele miast oraz liczebniejszych miejscowości szybko wyszukają blisko swojego miejsca zamieszkania jakiś gabinet stomatologiczny, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych usług medycznych oferujących odpłatną profilaktykę i leczenie. Na co jednakże zwrócić uwagę wybierając stomatologa, któremu zdecydujemy się oddać pod opiekę nasze uzębieniem? Dobrze, gdy gabinet stomatologiczny położony jest blisko mieszkania pacjenta, ażeby w razie nieoczekiwanej sytuacji (ostrego bólu, ułamania zęba lub wypadnięcia plomby) nie marnować cennego czasu na dojazd do kliniki. Godziny przyjmowania pacjentów także są ważne – gdy gabinet jest otwarty co najmniej do godz. 20:00, pacjent bez przeszkód umówi się na konsultacje bez potrzeby wykorzystania urlopu w pracy. Trzeba także spojrzeć na rozpiętość oferty gabinetu stomatologicznego oraz specjalizacji, którymi legitymują się jego stomatolodzy. Im bogatsza oferta, tym większe prawdopodobieństwo, że niezależnie od od skomplikowanie problemu z jakim chory zgłosi się do gabinetu, będzie on kompleksowo obsłużony bez potrzeby przekierowania go do innych placówek. Nie bagatelizujmy też opinii dotychczasowych pacjentów gabinetu – jeśli są one pozytywne odnośnie świadczonych przez klinikę usług, bez wątpienia można umówić się na wizytę.

Personel gabinetu stomatologicznego musi podążać za duchem innowacji

Medycyna to prężnie rozwijająca się branża nauki, dlatego również gabinety stomatologiczne powinny podążać za duchem innowacji. Wybierzcie zatem taki gabinet stomatologiczny, którego kadra nieprzerwanie się szkoli, żeby być na bieżąco z nowoczesnymi technikami. Ale sama wiedza nie wystarcza – za nią musi iść także stosowanie przez dentystę najnowocześniejszych urządzeń, narzędzi oraz komponentów. Po roku 2020 następnym znaczącym aspektem konsultacji u dentysty staje się również sprawa higieny i bezpieczeństwa, stąd przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym należy sprawdzić czy szanuje on ścisłe zasady dezynfekcji, które ochraniają w równym stopniu pacjenta, jak i kadrę medyczną.

Nasze dane teleadresowe:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]