profesjonalny druk 3D, drukowanie 3D Kraków

Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, projektantów CAD oraz przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wydrukowanego w technologii DMLS, SLA, SLS, PolyJet, oraz FDM, może zamówić tę usługę, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje opracowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania prototypów. Ta technika – nazywana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób lub firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk detali, wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich ścianek oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne atuty tej technologii druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wyrazistość konturów oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

FDM – druk 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

FDM to najpopularniejsza technologia drukowania 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a także opcja wykorzystywania filamentów w szerokiej gamie barw. W toku druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany najczęściej za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]