O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

Szukasz szczegółowych wiadomości o lokalu na chrzciny w Krakowie? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym wielkim familijnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzoną pociechą, z tej przyczyny dbają o to, aby wszystko w ten dzień było dopracowane. Przygotowanie chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, zwłaszcza jeśli na imprezie ma pojawić się duża liczba krewnych oraz przyjaciół. Niżej znajdziesz parę wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Planowanie chrzcin – poproś gości o konfirmację swojej obecności

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce od razu po narodzinach pociechy, nierzadko nawet w tym samym dniu, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzest przeistoczył się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, tym samym jest organizowany przeważnie do roku po jego narodzinach. Umożliwia to dogłębne rozważenie kluczowych aspektów tej okoliczności, jak wybór świątyni, w której zostanie udzielony sakrament, jak również rodziców chrzestnych. Wybierając w parafii dzień chrztu warto uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie wszystkich gości, jak również organizację dla nich obiadu i noclegu, gdy będą podróżować do nas z przeróżnych krańców Polski. W rozesłanych zaproszeniach należy umieścić prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest potrzebne do obliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się także wskazać, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina przede wszystkim skupia się na zabawkach, natomiast rodzicom przydadzą się bardziej użyteczne podarki, jak przykładowo ubranka, wózek dla dziecka bądź fotelik do auta.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzciny?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny organizowano zwykle w domu rodziców dziecka, w związku z tym nie wszyscy obecni podczas ceremonii w świątyni byli gośćmi uroczystej biesiady. Dzisiaj normą jest już obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców. Przeglądając oferty lokali, w których można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zapewnią ozdobione miejsce, ale również kooperują z dostawcą cateringu, który przyrządzi kartę dań korespondującą z charakterem imprezy i który zagwarantuje fachową obsługę biesiadników. Jeśli ceremonia wyznaczona jest na na miesiąc letni, zalecamy znaleźć lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast dąsać się przy stole mogą wybiegać się pod gołym niebem, a rodzina lub fotograf zrobi przepiękne zdjęcia. kluczowy jest także taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, podobnie jak transport gości do wynajętego noclegu albo domu.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]