odbiór starych mebli, utylizacja starych mebli Kraków

Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych powodów nie chcemy się pozbyć. Na ogół chowamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej albo do piwnicy, aby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, że po pewnym czasie i te schowki stają się na tyle ciasne, że zwyczajne korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania dogłębnych porządków, stanowiących okazję do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często planujemy też, kiedy nabywamy zapuszczony dom lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu wykonać wywóz starych mebli z mieszkania, strychu i piwnicy.

Zamów odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Śmieci takie jak zużyte panele podłogowe lub ścienne, stare meble, elementy ram okien czy sprzęty elektroniczne nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego auta. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są z reguły raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zadba on również o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują także fachową asystę przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne użycie surowca

Jeżeli stare meble zostaną oddane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie zostaną spopielone ani nie trafią na składowisko. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu komponentów według materiału, z którego są wytworzone, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, opiera się najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później służą do produkcji nowych biurek, stołów bądź regałów.

Nasze dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]