poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Wyjazd autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas wypoczynku sprzęty. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić w szczególności narty i rowery, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom osłonę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, gdyż posiada opływowy kształt. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je założyć później. Pamiętajmy jednakże, aby wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć fachowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też zakupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem rowery, narty czy SUPy. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasze dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]