Biżuteria z bursztynem

Potrzebujesz biżuterii z bursztynem? Zobacz tutaj.

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak wśród młodzieży, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna jednak zaskakiwać – bursztyn należy wszak do najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego obróbki sprawia, że wyprodukowane z niego ozdoby mogą dopasować się do aktualnych trendów. Aby zachować jej właściwości, musimy o nią właściwie zadbać. O co chodzi? Powie wam przygotowany przez nas artykuł.

Zasady składowania biżuterii z bursztynem

Bursztyn to bardzo delikatny materiał – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Każdy wisiorek powinniśmy zabezpieczyć jedwabną tkaniną, a następnie szczelnie otulić folią i umieścić w drewnianym pudełku. Warto również pamiętać, by w jednej paczce nie przechowywać dwóch przedmiotów – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie toleruje mocnych środków chemicznych. Słuszniej więc postąpimy, wybierając do jego czyszczenia łagodniejsze substancje – na przykład oliwę z oliwek lub kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką szmatką, nieznacznie nasączoną wodą – pod żadnym pozorem nie możemy użyć jej za wiele.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Znalazłeś na strychu wiekową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale jest piękna, jednak widać jej lata. Jak ją odnowić? Próbując uczynić to bez pomocy znawcy, możesz jedynie pogorszyć sprawę – warto więc zwracając się do jubilera.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]