Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Zobacz realizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z wystrojem domów w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednak ten element osłony okna można wykorzystać też w polskich domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż modne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy wyraźnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są szersze, co sprawia, iż znakomicie uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bo to w salonie przyjmuje się gości, a także przebywa się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Z tego powodu wypada zadbać, aby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale równocześnie przytulny. Swoboda wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala m.in. na całkowite jego zaciemnienie, kiedy chcemy zobaczyć film, albo jego delikatne ściemnienie, jeśli pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj łatwa konserwacja

Możliwość kontroli dostępu światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak również z innej przyczyny – dzięki nim można efektywnie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei zimą dłużej utrzymamy w niej ciepło. Ponadto shuttersy skuteczniej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej drobinek kurzu niż w fałdkach firanek, a ich utrzymanie jest niezmiernie proste i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]