Kiedy stosuje się antenę naziemną?

Szukasz anteny telewizyjnej? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zainwestować także we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne dzisiaj w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach narzędzia używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się także niezwykłą wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Wielka oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy kupić. Powinno się wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na mnóstwo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]